A megfigyelőrendszerek intelligenciája folyamatosan fejlődik. Egy esemény utólagos feldolgozása során a biometrikus azonosítás sokszor tud nélkülözhetetlen információval szolgálni. Ezenfelül az arcfelismerés alkalmassá teheti a rendszert arra is, hogy jelen időben lássa el a biztonsági személyeket adatokkal. A tízezer arc tárolására képes adatbázis lehetővé teszi, hogy listákat készítsünk: VIP ügyfelekre vagy éppen nem kívánatos személyekre figyelmeztessük a dolgozókat.
Az arcok kereséséhez rendelkezésre áll a találatokból és az előre feltöltött képekből álló adatbázis, de a „snap face” funkció segítségével tetszőleges (akár nem arcfelismerős) kamera pillanatképéből is kivágható egy arckép, és ezt az arcképet is felhasználhatjuk a kereséshez.
Kereséskor akár e-térképen is nyomon követhető a kívánt személy mozgása, és a keresés – természetesen – az összes arcfelismerésre képes kamera által rögzített felvételre kiterjed.
Jelez a kamera, ha az egyik általunk előre megrajzolt egyenesen áthalad egy objektum. A riasztást kiváltó tárgy a kamera fejlettségétől függően lehet azonosítatlan (azaz bármilyen mozgó tárgy) és azonosított (pl.: személy vagy jármű). A vonalátlépés funkció beállításával átjárók, bejáratok védelme valósítható meg. Akár négy, egymástól független vonal is rajzolható, így egyszerre négy átjáró, parkoló vagy bejárat felé történő mozgás jelezhető. A vonalakhoz az is beállítható, hogy milyen irányú vonalátlépés indítsa el a riasztást, így például kiszűrhető egy rossz irányba haladó jármű vagy egy kijáraton történő belépési kísérlet. A funkció használata során az érzékelés érzékenységének állításával kiszűrhetőek olyan téves riasztások, amiket például a szél által sodort tárgyak (falevelek) váltanának ki.
Az objektumazonosítás segítségével a kamera képes különbséget tenni a vonalat átlépő, vagy a területre belépő emberek, gépjárművek és kerékpárok között, így az analitikai funkcióknak hála sokkal pontosabb riasztásjelzést adhat.
Nincs több hamis riasztás madarak, falevelek, kutyák-macskák áthaladása esetén, sőt, az sem indít el riasztást, ha a szél fújja a fákat, vagy ha az autók fénycsóvája halad át a kijelölt vonalon.
Kifejezetten embereket számláló funkció. Vonalak és területek berajzolásával határozhatók meg a megfigyelni kívánt területek és átjárók. A számlálás két irányú: a kilépő és a belépő embereket külön számolja.
A kamerába épített objektumszámlálás funkció az objektumazonosításon alapul, használatával folyamatos információt kaphatunk a kijelölt vonalon áthaladó emberek, autók és kerékpárok számáról, mégpedig haladásuk irányának figyelembevételével.
Ezzel kapcsolatban az IP-rögzítők 1.4.5-ös firmware-étől kezdve kérhetünk külön e-mail értesítést, ezzel folyamatosan megfigyelve egy területen áthaladó vagy a ki- és belépő személyek, járművek számát. A küldött e-mail időzíthető, így például meghatározott időpontokban kérhetünk e-mailben helyzetjelentést. A rendszer tud napi, heti vagy havi összesítést is készíteni a megszámlált objektumokkal kapcsolatban. Emellett a célszámlálásokról (ki- és belépésekről) a rögzítő statisztikát is készít, amely könnyedén le is tölthető, exportálható a rögzítőből, vagy annak webes felületéről.
Gyakorlati hasznosítás lehet pl.: egy üzlethelyiségbe be- és kilépő személyek számának figyelése, amely értékes statisztikai információkkal szolgálhat a tulajdonos számára.
A kamera képes kijelölt területen a mozgás mértékét érzékelni, és ezt százalékos formában megjeleníteni. Alkalmas lehet a területen gyülekező tömeg mérésére, valamint a beállítható küszöbérték meghaladása esetén riasztásjelzés generálására.
Elveszett vagy otthagyott tárgyak jelzése. Közösségi tereken és nagy személyforgalmú belső helyeken alkalmazott funkció, mely a dinamikus mozgásokat figyelmen kívül hagyja. Felvételindítás, illetve riasztás csak akkor történik, ha a képen kijelölt területen eltűnik vagy tartósan megjelenik egy tárgy. Képes jelezni a buszmegállóban felejtett bőröndöt, vagy az üzletből eltűnt bemutatóterméket. Bár nem kifejezetten erre lett tervezve, megfelelő kameraelhelyezéssel ez a funkció akár képgalériában is alkalmazható a képek levételének jelzésére.
Jelez a kamera, ha az általunk megrajzolt területen áthalad egy objektum.
A riasztást kiváltó tárgy a kamera fejlettségétől függően lehet azonosítatlan (azaz bármilyen mozgó tárgy) és azonosított (pl.: személy vagy jármű).
A területfigyelés beállításával az általunk megrajzolt négyszögre irányítjuk a kamera figyelmét. Csak akkor készül felvétel vagy indul riasztás, ha bármely irányból ki- vagy belépnek az adott részre. Üzlethelyiségekben, raktárakban, elzárt területeken és parkolókban hatékony az alkalmazása. A területen belüli mozgást a funkció nem jelzi, csupán magát a ki- vagy belépést.
A kamerák csak akkor képesek ellátni a funkciójukat, azaz kiértékelhető képet adni, ha megfelelően vannak felszerelve és beállítva. A szabotázsfunkciók használatával a kamerák képesek érzékelni és riasztásjelzést adni, ha az eredeti pozíciójából elfordítják, letakarják, vagy festékszóróval lefújják azokat, továbbá azt is képesek detektálni, hogy ha az objektívet szándékosan elállítják (fókuszvesztés).
Az összes Techson rögzítő rendelkezik ezzel a funkcióval.
Korábban a Techson NVR rögzítők csak azokkal a kamerákkal együttműködve voltak képesek arcfelismerésre és azonosításra, amelyek maguk is támogatták a funkciót.
Az újabb NVR szériák azonban (az erősebb processzornak hála) akár 4 csatornán képesek egyedül detektálni a kameraképen megjelenő arcokat. Így az arcfelismerés és azonosítás lehetséges 4 olyan kamerán, amely nem támogatja az arcfelismerést. Ezáltal nem csak a Techson IP-kamerákkal, hanem más gyártók kameráival is kompatibilissé vált az arcfelismerés funkció.Időszelet megjelenítés – pillanatképek az idősávon. Az események könnyedén és gyorsan megtalálhatók a felvétel időpillanataiból automatikusan gyártott ikonok áttekintésével. Az előnézeti képeken azonnal látható, hogy mikor történt a keresett esemény (például egy tárgy elemelése).
Az új típusú idősáv eltérő színekkel jelzi a felvételi módokat. Az idősávon a kívánt rész kinagyítható. Az idősáv az egérrel folyamatosan görgethető, így könnyen áttekinthetők az előző/következő nap felvételei is.
A Smart Search funkció tökéletes lehetőséget nyújt az utólagos információszerzésre. Legyen az vonalátlépés vagy területre való behatolás, elég utólag megrajzolni a vonalakat, és a SmartSpeed rögzítő máris megmutatja az összes múltban történt releváns eseményt.
Az összes Techson IP rögzítő rendelkezik a funkcióval.
Maximum 16 videócsatorna egyidejű lejátszása közben a felvétel kívánt szelete néhány egérkattintással kijelölhető és kimenthető. Egy időben akár 10 mentési folyamat indítható, amelyeket a készülék a hátérben végez. Így a mentési műveletek végrehajtását nem kell megvárni, a készülék normál módon használható tovább. A mentések aktuális állapotáról egy külön megnyitható ablakban kapunk információt.
Az összes Techson rögzítő rendelkezik a funkcióval.
Automatikus módban 6 féle előre meghatározott rögzítési mód közül választhatunk, így a leggyakoribb beállítások egyetlen kattintással elvégezhetők. Természetesen lehetőség van egyedi rögzítési módok beállítására is.
Az összes Techson rögzítő rendelkezik a funkcióval.
Pazarlás, ha videórendszerünk értéktelen, jelentőséggel nem bíró felvételeket készít és tárol. Viszont, ha egy fontos esemény történik, azt többnyire a legmagasabb felbontásban és a legjobb minőségben szeretnénk visszanézni. Éppen ezért az NVR rögzítő alapból csökkentett rögzítési módban üzemel, tehát alacsonyabb minőségben tárolja a felvételt. Azonban, ha egy mozgásérzékelő, infrasorompó vagy radarsorompó mozgást jelez, a rendszer azonnal fokozott rögzítési módra kapcsol, és minden kameraképet maximális minőségben vesz fel. A rendszer azonnal visszakapcsol csökkentett (Eco) módba, amint nem érzékel aktivitást.
Az összes Techson rögzítő rendelkezik a funkcióval.
Az idővonalra ráhúzva az egérkurzort, a kurzor által kijelölt időpontban egy előnézeti kép megmutatja az aktuális pillanatképet. Segítségével az egyes események gyorsabban, képi információval segítve találhatók meg.
Az összes Techson rögzítő rendelkezik a funkcióval.
Az idővonalon a megszokott szűrési ikonok (Kézi, Érzékelő, AI összes, Mozgás, POS, Időzített) mellett speciális, az AI funkciókhoz tartozó szűrő ikonok is elérhetők: Összes normál, Arcfelismerés, Rendszámfelismerés, Vonalátlépés, Behatolás, Számlálás.
Az összes Techson rögzítő rendelkezik a funkcióval.
Az 1.4.1-es firmware program újdonsága, hogy kameránként a felvételek megőrzési ideje nem csak napra beállítható, hanem testre is szabható.
Az órákban megadható lejáratból kivonhatók akár a hétvégék és az egyéb munkaszüneti napok. Így egy 72 órás (3 napos) rögzítési szabály nem veszíti értelmét egy négynapos ünnep esetén sem.
Az összes Techson rögzítő rendelkezik a funkcióval.
A felvételek biztonságos tárolásához és az adatok gyors eléréséhez szükséges technológia a RAID. Különböző szintjeit használva növelhetjük a tárolás hibatűrését, kapacitását és teljesítményét. A 16 merevlemezes (adattárolós) Techson rögzítők RAID 0, 1, 5, 10 szintre képesek, valamint lehetővé teszik, hogy a meghibásodott merevlemezt az eszköz kikapcsolása nélkül lehessen cserélni.
A HotSwap funkció az 1.4.5 firmware verzióval rendelkező IP-rögzítőktől érhető el.
A merevlemezen tárolt és a kimentésre kerülő felvételek titkosíthatóak. A titkosított merevlemezt hiába teszik át egy másik rögzítőbe, vagy próbálják egy számítógépes lejátszó programmal megnyitni, a titkosító kulcs ismeretének hiányában nem lehet a rajta tárolt adatokhoz hozzáférni.
Hasonló a helyzet a kimentett felvételekkel. A szinkronnézetes kimentések, ahol egyszerre több kamera képe is látható, szintén titkosítható, így a kimentett állomány nem kerülhet illetéktelen kezekbe, hiszen a megtekintéshez ismerni kell a kulcsot is.
A titkosítás az 1.3.7 firmware verziójú analóg, és az 1.4.4 verziójú IP-rögzítőktől érhető el.
A rögzítő képes NTFS fájlrendszert is kezelni.
Ha idáig problémát okozott, hogy a Windows alatt megformázott pendrive-ot, vagy USB merevlemezt nem lehetett a rögzítőben használni, akkor ezen a helyzeten változtat a Techson NVR-ek 1.4.5-ös verziójú firmware-je. Ez a frissítés jelentősen megkönnyíti a különböző felvételek kimentését külső adathordozóra.
Elérhető az NVR-ek 1.4.5-ös és a DVR-ek 1.3.8-as frissítésétől.
A másik igazán figyelemre méltó vállalati funkció az adatmentés FTP szerverre. Fontos megemlíteni, hogy a rendszer videófájlok feltöltésére is képes, így nem összetévesztendő a kizárólag állóképeket továbbító rendszerekkel. Ráadásul a feltöltés a Techson esetében még ütemezhető is, ami azt jelenti, hogy a mentés elvégzésére kiválasztható egy ideális időpont, hogy a napi rögzítés mentése ne ütközzön más hálózati feladatokkal.
Ezenfelül az 1.4.5-ös firmware-rel rendelkező rögzítőknél választható opció, hogy a különböző riasztásokról és eseményekről a rögzítő feltöltsön az FTP szerverre egy log.txt nevű jelentést, és csatolja is hozzá az eseményértesítést kiváltó képeket.
Hogyan történik mindez a gyakorlatban?
A DVR által rögzített események elérhetővé válnak egy távoli FTP szerveren is vagy azonnal, vagy legkésőbb az ütemezésben meghatározott időponttól kezdődően. Az FTP szerver alapbeállításain túl kameránként egyesével beállítható, hogy mi kerüljön a szerverre. A pillanatképek feltöltésének bekapcsolásával minden esemény dokumentálható egy-egy fényképpel, valamint a fényképek mellett az eseményekre rögzített videók feltöltésére is lehetőség nyílik. Például, ha egy kiválasztott kamerára vonatkozóan bekapcsoljuk a mozgásérzékelést, a DVR rögzítő minden olyan új felvételt az FTP szerverre másol, amelyeknél az eszköz érzékelt mozgást.
Mivel a SmartSpeed rögzítők kettős adatfolyamot tárolnak, így természetesen azt is be lehet állítani, hogy melyik beérkező videó kerüljön mentésre. A sávszélességgel akár spórolni is lehet, ha a másodlagos streamet, tehát a kisebb felbontású videót állítjuk be itt. A funkció első indításakor minden tárolt felvétel mentésre kerül az FTP-re, ám később csak azok a videók lesznek feltöltve, melyek az utolsó mentés után készültek. Ez a műveletet lehet azonnali és folyamatos, de igény szerint lehet ütemezni is, hogy a funkció csak a meghatározott időpontokban működjön.
Az összes Techson rögzítő rendelkezik a funkcióval.
A rögzítési beállításokban mostantól meghatározható, hogy a kamerákból érkező adatfolyamok közül melyik kerüljön tárolásra. Az alapértelemezetten mindkét kép (stream) helyett választható csak a mainstream (nagyobb felbontás) vagy akár a substream (kisebb felbontás) is.
Az összes Techson rögzítő rendelkezik a funkcióval.
A rögzítők programok (plug-in) letöltése és telepítése nélkül, a legismertebb böngészőkből is elérhetőek. Megtekinthetjük az élőképüket, illetve elvégezhetjük a konfigurálásukat. A rögzítőbe felvett kamerák élőképeit legfeljebb 4-es bontásban tekinthetjük meg, illetve visszajátszást is végezhetünk. A legtöbb böngészőnél egy kamerakép esetén akár master streamben (jobb felbontás) is megjeleníthetjük az élőképet, 4-es osztásnál pedig sub-stream biztosított.
Elérhető az NVR-ek 1.4.5-ös és a DVR-ek 1.3.8-as frissítésétől.
Az új, második generációs szerver használatával a felhő alapú kapcsolódás sebessége lényegesen gyorsabb lett, valamint a kapcsolat stabilitására sem lehet panasz. AutoNAT-on egy QR-kódon keresztül tudjuk gyorsan és egyszerűen felvenni a rögzítőnket a SuperLive Plus mobil alkalmazásba. Amennyiben szeretnénk hozzákötni a mobil alkalmazásban lévő fiókunkhoz a rögzítőnket, a rögzítőben található biztonsági kód megadásával lehet ezt megtenni. A QR-kódos hozzáférés biztonságosabbá tételéhez bekapcsolhatjuk a dinamikus kódot, így a QR-kódon felül már egy általunk megadott kódot is meg kell adni a rögzítő felvételéhez.
Az AutoNAT 2 szerverei az 1.4.4-es frissítéstől, a dinamikus és biztonsági kódok használata pedig az 1.4.5-ös frissítéstől érhető el.
DDNS szerver
Az AutoNAT mellett a rögzítőknél rendelkezésre áll a Dinamikus DNS szerverek használata is. Az AutoDDNS szerveren keresztül a rögzítő saját felületén létrehozható egy cím (domain) a rögzítő számára, amelyen keresztül könnyedén elérhető a rögzítő, még akkor is, ha közben a nyilvános IP-címe megváltozna. (Ennek a funkciónak a teljességéhez routerünkön szükséges azonban még elvégezni az érintett portok megnyitását is.)
Ha minden beállítás helyes, a rögzítő elkezd kommunikálni ezzel a DDNS szerverrel. Az 1.4.5-ös frissítéstől kezdve a kommunikáció a státusza már a rögzítő felületén ellenőrizhető.
Az összes Techson rögzítő rendelkezik a funkcióval.
A készülék jelzi, ha a gyártó új frissítést tesz közzé. A frissítés indítható a rögzítő saját felületéről, webes felületéről, vagy akár a mobil applikációból (SuperLive Plus) is.
Az összes Techson rögzítő rendelkezik a funkcióval.
A korábbinál szebb, a mai elvárásoknak minden tekintetben megfelelő webes felület segíti az NVR távoli számítógépről történő használatát. Az NVR rögzítő minden funkciója elérhető a böngészőből: élőkép, visszajátszás, mentés és az NVR távoli beállítása.
Az összes Techson rögzítő rendelkezik a funkcióval.
Azon NVR rögzítők, melyek több monitorkimenetüknek hála képesek több kijelzőt kezelni, már képesek arra, hogy ne ugyanazt a képet mutassák megkettőzve, hanem különböző dolgokat mutassanak a különböző lépernyőkön. Így a főképernyőre kitett kamerák mellett további képösszeállítások is megjeleníthetők.
A telefonon beállítható, hogy mely kamerákból, mely üzenettípusok érkezzenek be figyelmeztetésként, a DVR- rögzítőn pedig beállítható, hogy mikor legyen az üzenetküldés aktív, így kiszűrhetők a felesleges jelzések. Az ütemezés nem csak a rögzítésnél és a mentésnél lehet fontos, ezért a telefonra érkező push üzenetek küldési szabályai is ütemezhetők.
A tárhelyekkel való spórolás érdekében Techson rendszer kifinomult mozgásérzékeléssel rendelkezik, mely külső bemenetről érkező jelre, vonalátlépés, területre belépés, eltűnt/otthagyott tárgy stb. funkciókra indítja a felvételt.
Az összes Techson rögzítő rendelkezik a funkcióval.
Az NVR-ek 1.4.4-es firmware verziójában ütemezhetővé vált az arcfelismerés funkció is.
Használatával beállítható pl., hogy egy üzlethelyiségben az idegen arcokról csak az üzlet nyitvatartási idején kívüli időszakban érkezzen értesítést.
Ez a funkció lehetővé teszi, hogy a mozgásérzékelést összekössük egy riasztásbemenettel, így csak akkor érkezik riasztás, ha mindkét feltétel teljesül, tehát mind a kettő eszköz jelez. Így pontosabb képet kaphatunk a kamerák környezetében történő eseményekről. Például, ha összekötöttünk egy kamerát és egy relébemenetet, csak akkor indul majd riasztás, ha mind a kettő eseményt érzékel, külön-külön nem. Így például egy ajtónyitás érzékelése és ismeretlen arc esetén kapunk riasztást, de nem riaszt, ha ismert személy nyitja az ajtót, vagy az ismeretlen személy nem nyitja ki az ajtót. Az 1.4.4 verziótól a választható események listája bővült az arcfelismerés és a behatolás jelzéseivel.
Az összes Techson IP-rögzítő rendelkezik a funkcióval.
A SmartSpeed DVR rögzítők ezzel a speciális kiegészítővel (perifériával) 16 bemenettel és 6 kimenettel bővíthetők. Az új firmware frissítéssel még ennél is több eszközzel bővíthetők!
Egérrel a képernyő közepén látható irányzékot mozgatva a kamera mozgását lehet irányítani. Amerre mozog az irányzék, a kamera is arra fog fordulni, és minél jobban eltávolodik az irányzék a középponttól, annál gyorsabban mozog majd a kamera. A zoomot az egér bal és a jobb gombjának folyamatos nyomva tartásával, vagy a görgővel lehet fokozatmentesen szabályozni. Az egér bal gombjával a kép bármely pontjára való dupla kattintás a pontot középre állítja be.
Az összes Techson rögzítő rendelkezik a funkcióval.
A mennyezetről egyetlen 180°-os látószögű halszemobjektívvel szerelt Fisheye kamera képes egy teljes helyiséget belátni. Ez a kamera 360°-os panorámaképet biztosít. A félgömb által készített képet a dewarpnak nevezett technológia segít kiteríti, akár a földgömböt egy földrajzi atlasz, hogy átláthatóbb legyen a felvétel. Többféle nézet is választható, köztük egy olyan is, ahol egyszerre négy normál kamerát szimulál a rendszer. Azaz, egyetlen Fisheye képes helyettesíteni négy darab különböző irányba tekintő kamerát.
A legizgalmasabb mégis a PTZ üzemmód. Ekkor a gömbfelületről készített (dewarpolt) képet – amely megfelel egy 720p felbontású kamera képének – bármely irányba el lehet forgatni, bele lehet zoomolni, akárcsak egy PTZ SpeedDome kamera esetében. Ez visszajátszás közben is megtehető. A FishEye ekkor úgy működik, mintha egy időgép lenne, mert a múlt felvételeiben is elforgathatjuk a nézőpontot a szükséges irányba.
A Fisheye kamerák képbeállítása és konfigurálása az 1.4.5-ös frissítésnek köszönhetően már a rögzítő webes felületén keresztül is elvégezhető.
Az NVR-ek 1.4.4-es firmware verziójától minden NVR képes kezelni a Techson rendszámfelismerős kamerákat.
A felismert rendszámok listája az NVR rögzítőben kerül eltárolásra. A lista alapján lehetőségünk van szűrni, keresni, a felvételeket lejátszani vagy kimenteni is. Természetesen a lista is kimenthető, a megadott dátum-idő intervallumban.
A rögzítőben létre lehet hozni rendszámcsoportokat, amelyekkel akár sorompóvezérlés is megvalósítható, azaz ismert rendszám esetén automatikusan kinyithat egy sorompót. A sorompóvezérléshez nem kell további eszközöket beépíteni, mert akár a rögzítőn levő relékimenet, akár a kamerán levő relékimenet használható a vezérléshez.
A rögzítők 1.4.5 verziójában az adatbázisba akár több száz rendszámot is feltölthetünk egyetlen szempillantás alatt, hiszen elérhetővé vált a tömeges importálás lehetősége. Ez az importálandó fájl egy előzetesen elkészített .csv formátumú dokumentum, melynek elkészítéséhez a rögzítőben található útmutató.
37 ország rendszámtábláját képes feldolgozni a rögzítő, köztük már az arab rendszámokat is.
Az összes Techson IP rögzítő rendelkezik a funkcióval.
A IP-rögzítők webes felületéről egyenesen át lehet lépni az adott kamera webes felületére. Ez a funkció a "kamerák szerkesztése" menüpontban található. Ennek köszönhetően a kameraspecifikus beállításokat nagyon könnyű elérni. Azt azonban érdemes megjegyezni, hogy a funkció nem érhető el azon rögzítők esetében, melyek tápellátása Ethernet kábelen keresztül van megoldva (PoE technilógiát használnak).
Elérhető az NVR-ek 1.4.5-ös frissítésétől.
Egyes területeken, például folyosókon vagy raktárakban a kamera által biztosított szélesvásznú (16:9-es képosztású) kép nem illeszkedik a megfigyelni kívánt területhez. Ilyen helyekre olyan IP-kamerákat célszerű választani, amelyeket 90°-kal elfordítva, átkapcsolható a kép méretaránya a vízszintes 16:9 képarányról a függőleges 9:16 képarányra. A folyosó üzemmódba kapcsolt IP-kamerák oldalhelyes és függőleges formátumú képét minden IP- és AHD SmartSpeed rögzítő, valamint a SmartCenter képes megjeleníteni.
A szokásos 2x2, 4x4 és hasonló felosztások mellett olyan rácsminták is részei az NVR képernyőjének, amelyekben helyet kaptak a folyosóüzemmódú, felállított formátumú kameraképek is.
Az összes Techson rögzítő rendelkezik a funkcióval.
A Techson SmartSpeed IP-rögzítők távoli betekintő állomásként is használhatók, ezáltal kisebb rendszerekben helyettesíthetik a drága számítógépes programokat. Az élőképek közé nem csak kamerák, hanem más SmartSpeed rögzítők csatornái is felvehetők. Az Easy Clientbe csatlakozott rögzítő csatornáiból a mozgásérzékelés és az analitikai információ lekérése is hozzáférhető. Beállítható, hogy csak mozgásra vagy vonalátlépésre történjen riasztás vagy rögzítés.
Az összes Techson IP-rögzítő rendelkezik a funkcióval.
A Transformers analóg HD rögzítők a koax kábelen túl interneten (IP-csatornákon) keresztül érkező videojeleket is képesek kezelni. A vegyes rendszerek kialakítása is megoldható, hiszen az analóg videójel négyféle szabványa is megfelel a rögzítőnek, azaz a csatlakoztatott kamera kimenete lehet AHD, TVI, CVI vagy hagyományos CVBS. A Techson Transformers AHD videórögzítőkben a meglévő analóg csatornákból akár nyolcat is átkapcsolhatunk digitális (IP) csatornára.